Zdjęcie powyżej przedstawia Interfejs Użytkownika trzech ostatnich serii aranżerów serii PA (do Pa4X włącznie). Jeśli posiadałeś wcześniej KORG'a Pa, to z pewnością przypominasz sobie któryś z tych głównych ekranów, natomiast zdjęcie to nie znalazło się tutaj przypadkiem. KORG Pa na przestrzeni wielu lat technicznie i muzycznie (brzmieniowo) bardzo się zmieniał, ale podstawowe zasady, schematy i przyzwyczajenia dotyczące obsługi pozostały nadal te same. Owszem, mnogość różnych funkcji i możliwości w najnowszym instrumencie KORG Pa5X z 2022 roku są ogromne i nieporównywalne z flagowcem Pa2X z 2007 roku, natomiast pamiętaj - obsługa podstawowych funkcji pozostała dokładnie taka sama. Jeśli więc jesteś użytkownikiem Korga PA, ale chcesz bardziej świadomie korzystać z wielu jego funkcji lub kupujesz nowy instrument, wymieniasz na nowszy, wymieniasz na starszy, to nie martw się zawczasu. Dasz sobie radę z obsługą, a PaMusicExpert Ci w tym chętnie pomoże :)
Jeżeli posiadasz instrument innej firmy i zastanawiasz się nad zakupem swojego pierwszego Korga Pa, ale naczytałeś i nasłuchałeś na grupach "dobrych ludzi", że to nie jest takie proste, że po zakupie Korga musisz wszystko ustawiać itd., to również dobrze trafiłeś. Zaręczam, że jedyne co musisz zrobić po zakupie Korga, żeby zacząć grać..., to wyjąć go z kartonu!! Od wielu lat obalam pewne znane i ciągle powtarzane mity na temat Korga Pa, które są wręcz absurdalne! Dlatego głównym celem utworzenia portalu PaMusicExpert.com jest budowanie świadomości użytkowników i poszerzanie ich wiedzy w zakresie obsługi Korga Pa. Znajdziesz tutaj wiele cennych, ale przede wszystkim sprawdzonych informacji, które utwierdzą Cię w przekonaniu, że wybierając Korga Pa, podejmujesz właściwą decyzję.
Tymi modelami się zajmuję (w kolejności występowania serii od najstarszej): II seria PA: KORG Pa500, Pa800, Pa2x, III seria PA: KORG Pa300, Pa600, Pa900, Pa3xLe, Pa3x, IV seria PA: KORG Pa700, Pa700 Mskt, Pa1000, Pa1000 Mskt, Pa4x, Pa4x Mskt, V seria PA: KORG Pa5x, Pa5x Mskt. Dla tych wymienionych wyżej instrumentów możesz spodziewać się pełnego wsparcia technicznego, filmów, porad, softu w postaci plików dedykowanych midi, stylów i brzmień. Wszystkie usługi wraz z cennikiem zobaczysz w zakładce "CO PROPONUJĘ?", filmy instruktażowe i zdjęcia z eventów zobaczysz w zakładce "START", informacje o plikach midi i stylach, o ich budowie i samym brzmieniu poczytasz i posłuchasz wchodząc w zakładkę "BRZMIENIE PA", a specyfikacje instrumentów, porównania modeli serii PA, najnowsze pliki aktualizacji znajdziesz tutaj, gdzie się znajdujesz, czyli w zakładce "OBSŁUGA PA".